2.kapitola - Úplněk

15. června 2011 v 19:11 | Vulpi
Máme tady další kapitolkku! Prosím o komenty...Díky


Vešla po schodech do dívčích ložnic. Probíhala chodby, četla tabulky. Až našla...
,,Ell Tainová, Lily Evansová, Sandra Leeová, Vulpi Sedersonová...Ha! Jsem tady!" vyjekla nadšeně. Otevřela dveře a... Všechny tři dívky byli na jedné posteli a o něčem živě debatovali.
,,Er - ehm." odkašlala si Vulpi. ,,Ahoj já jsem Vulpi a budu s váma na pokoji. Doufám, že vám to nevadí.." usmála se svým zářivým úsměvem.
,,Ahoj. Já jsem Lily Evansová, ale říkej mi Lil." představila se rudovlasá dívka s jasně zelenýma očima. Lily Vulpi zářivý úsměv oplatila.
,,Já jsem Sandra Leeová a kámoši mi říkaj Lee nebo San a nebo normal Sandro." mrkla na ní dívka s dlouhými černými vlasy a modrými oči.
,,A já jsem Ell Tainová a mně se nedá říkat jinak než Ell." usmála se hnědovláska s černými oči. Vulpi přišla k holkám a začali si spolu povídat.

,,Ten Potter mě přestává bavit! To je furt: ,,Evansová pojď na rande, Evansová tamhleto a taky todle!" zuřila Lily.
,,Ale Lil on tě má asi rád ne? A je to celkem hezkej kluk." namítla Vulpi.
,,Hm, ale má blbý poznámky. Hele - proč máš teďka černý vlasy?" zeptala se vyjeveně Ell.
,,Cože? Jo ach táák! Jsem Metaformág." odpověděla Vulpi nevzrušeně.
,,Meta co?" kulila San oči.
,,Metaformág. Můžu měnit libovolně svůj vzhled." Odpověděla a její vlasy se proměnily zpět ne hnědou. Holky se bavily až dlouho do večera(hlavně o klucích) a kolem dvanácti hodin usnuly...
--//ráno//--

,,Holký! Vstávačka!" zařvala Lily a házela polštáře všude kolem.
,,Có?! Dyť je teprvě sedm čtyrycet.." namítla San.
,,A DOPRD*LE!" vyjekly společně. Lily se zasmála svým kamrádkám.
,,No jo,ty se směj, ale my přijdem pozdě, kvůli tomu, žes nás probudila pozdě." zavrčela Ell. Poté so se holky oblíkly a učesaly a poté co si Vulpi změnila svou barvu vlasů na blond a barvu očí na modro mohli vyjít na vyučování.
,,Co je za první hoďku?" zeptala se otráveně San. Vulpi už si na holky meztím udělala obrázek - San je pohodová, nemá moc v lásce učení, ale to neznamená, že má špatné známky. Moc ji nezáleží na vzhledu - jen na sebe něco hodí a jde. Za to Ell - té záleží na vzhledě hodně. Její povaha je celkem urážlivá, ale zato hodně přátelská. To, že jí záleží na vzhledu neznamená, že je namyšlená. Lily - hodná, přátelská dívka, ale za to pěkně výbušná, co se týká Pottera.
,,Lektvary, samostatné." odpověděla Lil. Došli do učebny s tabulkou Lektvary. Holky si sedli
spolu a Ell si sedla vedle své další kamardáky z Havraspáru. Jediné místo bylo vedle Remuse.
,,Čauky Reme." pozdravila Vulpi nadšeně - Lektvary měla ráda.
,,Ahoj - kdo..? Vulpi?!" vyjekl.
,,To ti došlo až teď?" zasmála se Vulpi.
,,Ty seš..?" zeptal se Remus. Vulpi mlčky kývla a vytáhla učebnice. V tom se otevřely dveře. Vulpi čekala, že uvidí nějakého člověka, ale byl to jenom balón...Nebo, že by břicho? Ano byl to člověk! Akorát - pěkně tlustý.
,,Dobrý den třído. Vy budete jistě slečna Sendersonová, že?" usmál se Křiklan.
,,Ano to jsem já." přikývla. Sirius i James se tvářili nechápavě...Vulpi se jim nedivila. Taky že změnila vzhled. Remus jim něco pošeptal a oba potom nasadili výraz: ,,Už všechno chápeme a jsme geniální."
,,Dneska si uděláme Vlkodlačí lekvar." začal Křiklan. Remus při této poznámce viditelně zbledl a James i Sirius se začali chichotat.

,,Reme..? Není ti něco? Seš nějaký..." zeptala se Vulpi.
,,Ne nic mi není." odpověděl.
,,Strana 64 a potřebně věci najdete u mě ve skříni." dořekl svůj proslov Křiklan. Vulpi ani nemusela otvírat učebnici. Postup a ingredience znala nazpaměť. Její kamrád byl Vlkodlak, tak ho v tom nemohla nechat. Šla pro ingredience a začala...
,,Á stop!" řekl Křikla s úsměvem. Potom obcházel stoly - u některých jen začuchal a odešel o sto metrů dál. Přešel k Lily a na ni se zářivě usmál. Potom přešel k Remusovi - tam byl takový výraz ,,Mohlo to být lepší." Potom přešel k Vulpi. Nad jejím kotlíkem skoro nadskakoval.
,,Výborně! Tady slečna Sendersonová má vynikající lektvar a zdá se bez chybyčky!" vyjekl radostí. Dal ji nějakou lahvičku a do toho jí dal onen vlkodlačí lektvar.

,,Konec hodiny!" prohlásil. Všude byl slyšet šum a taky: ,,No konečně.". Vulpi počkala na Poberty. Remus byl stále bledší.
,,Co je Reme? A neříkej, že nic. Vypadáš jako Vlkodlak před proměnou." při této poznámce Remus zbledl ještě víc a Sirus a James vyprskly v záchvat smíchu. Vulpi se udržela, aby se nesmála taky a nasadila profesionální výraz,
,,Měl bys zajít k ĺékouzelnici." prohlásila. Potom si uvědomila jednu zásadní věc - dneska je úplněk. Dneska její kamrád z bývalé školy se promění ve Vlkodlaka. Co by pro něj neudělala - zjistila, že Vlkodlaci na zvířata neútočí. A tak se naučila přeměňovat se v bílou vlčici. Rozhodla se, že dneska o úplňku zajde na procházku.
,,To nic není." zavrčel Remus a odešel. Kluci se přestali chlámat a vyběhli za ním. Vulpi si otráveně povzdechla a běžela za Poberty...

,,Holky ja se jdu projít." vzdělila Vulpi a než bys řekl Famfrpál byla pryč. Procházela se a dívala se na ten krásný měsíc. Litovala lidi, kteří se musí proměnit. Ne proto, že je to něco šerdného, ale proto jaké to musí být utrpení. Už jen to, že vás vezmou do školy je výhra. Najednou uslyšela zavití v lese. Rychle se tam rozběhla. A uviděla černého psa a jelena jak kráčí podél Vlkodlaka... ,,COŽE?! VLKODLAKA! Ano je to vlkodlak." Povzdechla si Vulpi. Vlkodlak se otočil směrem kde právě stála. Rozběhl se proti ní a... Ona se proměnila ve vlka. Tímž pádem si Vlkodlak uvědomil, že zvíře zabíjet nemusí. Očuchal si ji a odběhl pryč. Vulpi - jako vlčice - se rozběhla za ním. Mohl by být nebezpečný - přece jenom jsou na Bradavických pozemcích...
Takhle po lese pobíhali až do rána, kdy se Vlkodlak proměnil...

,,Bože! Remus? Sirius? James?!" vyjekla Vulpi.
,,VULPI?!" zařvali sborově.
,,A koho jste čekali? Drákulu?"
,,Neublížil js-"
,,Ne neublížil." odpověděla nevzrušeně Vulpi a proměnila se ve vlčici a zase zpět. Kluci na ni ještě chvíli čuměli jak na debila, ale pak se zářivě usmáli.
,,A tobě to...Nevadí?" zeptal se optarně Rem.
,,Co? Že jsi Vlkodlak? A proč by mi to jako vadilo? To, že jsi Vlkodlak přece neznamená, že jsi špatný člověk." usmála se Vulpi. Potom jí usměv na tváři zmrzl, protože Remus upadl vyčerpáním do bezvědomí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matt neboli Matěj--_Key Matt neboli Matěj--_Key | 16. června 2011 v 21:22 | Reagovat

Pěkné :)) Líbí se mi to :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama