1.kapitola - Svět kouzel

14. června 2011 v 19:09 | Vulpi
Tak! Tady máte první kapitolku k příběhu ,,Ve světě Pobertů". Konečně..Možná to nikdo nečte, co já vím. Ale kdyby jo, tak pište komenty, kritiku všechno. Chci jenom komenty žádný půl milion, ale jenom jeden blbej koment od Vás. Půl minutky a to ,,děsné utrpení" psaní komentů bude pryč, ok? Dík všem co komentujou a kdo to čte, tak tomu je povídka věnována.


Mladá dívka věku patnácti let seděla v kupé a pročítala si svou novou učebnici. Za dveřmi kupé byl řev, až to bylo k nevydržení.
,,Sakra! Nikde jinde není volno..Musíme jít sem." prohlásil mladý kluk s hnědými vlasy a brýlemi. Černovlasý kluk vedle něj se křenil od ucha k uchu. Vešli dovnitř i s dalším. Měl hnědé vlasy, až do oranžova. Ten se jen mlčky posadil, vytáhl učebnici a začal si číst.
,,No mně ani nevadí, že musíme jít sem." pousmál se černovlasý kluk. Dívka se zašklebila a dál pokračovala v četbě.
,,Já jsem James Potter," představil se hnědovlasý. ,,Tohle je Sirius Black,"
,,Á další Black?" ušklíbla se dívka. ,,A tohle je Remus Lupin." představil své kámoše.
,,Já jsem Vulpi Sendersonová a tento rok nastupuju do bradavic, do patýho." zakřenila se Vulpi.
Remus zvedl hlavu od knížky a pořádně si ji prohlédl. Krásné, dlouhé hnědé vlasy ji ladily k bílo - modré mikyně a v jejich očí poskakovaly pobavené jiskřičky.
,,Tak to půjdeš do ročníku s náma!" zaradoval se Sirius. Úsměv mu brzo zmrzl, protože si uvědomil, že Vulpi nemusí přijít zrovna do jejich koleje.
,,Už tě zařadili?" zeptal se Lupin zvědavě.
,,Jo. Jsem v Nebelvíru." odpověděla klidně a dál si četla v učebnici OPČM. Po této zprávě Sirius zařval hlasité ,,JÓÓÓ!" a vyskočil se sedačky radostí. Vulpi dostala záchvat smíchu a potom se k ní přidal i James. Stejně jako Jamesův smích, byl i její nakžlivý.
,,Počkat. Tady něco nehraje. Je mi až příliš podobná... Stejné vlasy, stejné oči, stejně nakažlivý smích. Doufám, že nehraje famfrpál..." zamyslel se James.
,,Hraješ famfrpál?" zeptal se James.
,,Jo. Teda hrála jsem. Tady nevím jestli mě vezmou, ale kdyby jo chci být na postu střelce." odpověděla, aniž by odtrhla oči od knihy.
,,A je to v p*deli. Tak jo, ale není to jistý...Ale našel jsem přece jednu fotografii, kde jsme byli já, máma, táta a..."
,,Jamesi?" zamával Remus kamarádovi před očima. James se nechápavcě podíval a Vulpi vybuchla v další záchvat smíchu. Potom se k ní přidalo zbytek osaznestva.
---// Ve Velké síni//--
,,Konečně. Brumbál osobně." zasmála se Vulpi. Brumla měl proslov, potom zařadily prvňáčky, potom měl Brumla další proslov a potom zazněla čtyři slova, která chtěla Vulpi slyšet od příchodu do hradu co nejvíc.
,,Dejte se do jídla." dořekl Brumla.
,,No kónečně, už jsem myslela, že to neřekne." zakřenila se Vulpi. Remus si ji zvědavě prohlížel. ,,Je celkem pohledná ty její oči... Ne remusi! Takhle myslet nesmíš! Ne, nesmíš!" zařekl se v mysli Remus.
,,Tak a teď všichni na kutě! Dobrou noc!" zahřměl Brumbál. Všichni se zvedali a dali se za prefekty. Všichni sem! bylo slyšet ze všech stran, takže většina lidí bloumala po celé síni.
,,Nebelvír tady!" vykřikl Remus.
,,On je prefekt?" vyjekla Vulpi.
,,Jo. Je dobrej, ale nelíbí se mi to. Drží nás na uzdě." zavrčel James.
,,Jak jako?"
,,Jsme Poberti. Kluci, co v celé historii Bradavic měli nejvíc trestů za ,,lumpárny"." zazářil James. Vulpi okamžitě pochopila a držela se kluků. Teda vlastně už ,,Pobertů". Došli do Nebelvírské společenské místnosti. Ta ji nijak nepřekvapila, podobnou měla na své minulé škole.
,,Dobrou Vulpi." popřáli ji Poberti. Byla tak šťastná! Konečně měla kamrády...

PS: Červčka vymažu úplně z celého děje. Neberu na vědomí ostatní okolnosti atd..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klikli2 klikli2 | Web | 14. června 2011 v 19:15 | Reagovat

Dokonalé dokonalé dokonalé! Popravde nečakala som, že sa do deja tak vžijem. Dievča len píš ďalej s radosťou si rpečítam ďalšie pokroky. :)

2 Vulpi Vulpi | 14. června 2011 v 19:29 | Reagovat

[1]: Wow pavidelnáý navštěvník :D. Díky za pochvalu. Eh - zítra nebo už dneska napíšu další, jsem taky zvědavá n aděj ;)

3 Rikisa Rikisa | Web | 23. června 2011 v 21:57 | Reagovat

Tak jsem se začetla, zatím se to zdá jako dobrý nápad, i když postavy mimo HP svět moc nemusím, ale když se jim podá zajímavý charakter, je to dobré :) Ještě, v jakém ročníku se odehrává děj? U postav je vidět takové to puberťácké chování, zvlášť ve druhé kapitole, která mi někam zmizela, tak komentuju tady :))

4 Vulpi Vulpi | 24. června 2011 v 21:24 | Reagovat

[3]: Děj je v pátým.Hehe. No nic jdu psát new povídku.. A potom eště přidám kapitolku k téhle ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama